62 медала завоюва ТСК „Русе“ на Държавното лично първенство

0
62 медала

62 медала завоюваха на Държавното лично първенство в Хасково състезателите на Тежкоатлетическия спортен клуб „Русе“.

В надпреварата при момчетата в категория до 35 килограма Габриел Георгиев спечели шампионската титла. В други две категории – до 40 и до 50 килограма, възпитаниците на Кръстина и Радослав Атанасови завоюваха сребърни медали. Те са за Ивайло Серафимов и Мартин Пенчев.

С тези отличия равносметката за ТСК – Русе от приключилото първенство е 9 златни, 8 сребърни и 4 бронзови медала в двубоя. В индивидуалните класирания за малките медали в изхвърлянето и изтласкването момичетата и момчетата завоюваха 28 златни, 26 сребърни и 8 бронзови медала. Така на практика ТСК – Русе спечели общо 62 медала на първенството.

Треньорите на тима определиха представянето на младите щангисти като изключително успешно. На практика повече от половината от тях са с медали, което показва резултатите от добрата работа в зала.