„Верея“ постави „Левски“ на колене

0

Отборът на „Верея“ победи „Левски“ с 2:0 у дома в мач от четвъртия кръг на Първа лига. На стадиона в Стара Загора „сините“ бяха водени от Асен Букарев, тъй като италианският специалист Делио Роси ще поеме отбора от следващата седмица. За първи път за „сините“ от първата минута стартира бившият футболист на „Манчестър Юнайтед“ Габриел Обертан. Гостите обаче не стояха добре на терена и трудно създаваха положения. Отново обаче се видя липсата на лидери, а също така и фактът, че „сините“ не са отбор, докато домакините започнаха ударно, след като още в 3-та минута Георги Андонов преодоля Божидар Митрев със страхотен изстрел от воле. В 29-та минута Венцислав Бенгюзов удвои преднината на „Верея“ след добър извеждащ пас на Елиаш

През втората част „сините“ се опитаха да стигнат до обрат, но така и не успяха да вкарат гол. По този начин „Левски“ остава с 4 точки след първите си три мача от новия шампионат, докато Верея се изкачи до втора позиция в класирането със 7 точки след втората си поредна победа.