„Арсенал“ на четвъртфиналите в Лига Европа след нова победа над „Милан“

0
нова победа над „Милан“

„Арсенал“ се класира за четвъртфиналите в турнира Лига Европа след нова победа над „Милан“. На своя „Емиратс“ „топчиите“ се наложиха над италианския тим с 3:1 и с общ резултат 5:1 от двата мача си осигуриха място в следващата фаза.

Въпреки изоставането си от два гола след първия мач обаче, гостите показаха характер и борбеност и определено могат да съжаляват, че не успяха да затруднят повече своя съперник. „Росонерите“ изиграха много добро първо полувреме и първи стигнаха до попадение. То падна в 35-ата минута и бе дело на турския национал Хакан Чалханоглу. Бившият футболист на Байер Леверкузен се разписа със страхотен шут от близо 25 метра, с който не остави никакви шансове на стража на домакините Давид Оспина.

За съжаление на наставника на миланския гранд Дженаро Гатузо, радостта на неговите футболисти не трая дълго, след като само четири минути по-късно „Арсенал“ получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. Дани Уелбек получи пас от Мхитарян, напредна в наказателното поле и след много леко съприкосновение с Рикардо Родригес се строполи на земята. След кратко колебание главният арбитър на двубоя Йонас Ериксон посочи бялата точка, въпреки протестите на гостите.

Потърпевшият се зае с изпълнението на дузпата и с прецизен удар изравни за 1:1. Изравнителният гол определено успокои тима на Арсен Венгер, който заигра далеч по-уверено през второто полувреме. В 71-вата минута Гранит Джака сложи точка на спора, реализирайки с шут от далечна дистанция и неумела намеса на Донарума. Крайното 3:1 оформи Дани Уелбек в 86-ата минута с втория си гол в мача.