Автогол спаси Лудогорец в Русе

0
„Дунав“ се изправя срещу шампиона „Лудогорец“

Автогол на Милчев две минути преди края на двубоя спаси Лудогорец от загуба в Русе.

Двата отбора изиграха пред над 7000 зрители на Градския стадион в Русе поредния драматичен, оспорван и резултатен мач, след който бе фиксирано равенство 2:2. Първият гол бе дело на Васил Шопов в 13-ата минута. В 66-ата Клаудио Кешеру изравни. В 77-ата минута Карагарен покачи на 2:1, две минути преди края на мача Милчев си вкара автогол за 2:2. Вълнуващият и оспорван мач завърши така, а Дунав за пореден път показа, че се противопоставя твърде успешно на шесткратните първенци на България.

Известен „принос“ за равенството има и арбитърът Касабов, който в 71-ата минута подмина игра с ръка на Марселиньо в наказателното поле. Топката се удари в дясната ръка на нападателя на Лудогорец, но съдията остави играта да продължи. Може би това спаси точката за шампиона, а Дунав пропусна да стане единственият отбор в Първа лига с положителен актив срещу Лудогорец този сезон. Двата отбора приключват сезона с баланс от по една победа и две равенства в мачовете помежду си.

В следващия си мач Дунав гостува на „Черно море“ в Каварна на 17 май, сряда, от 17:30 ч. След това приема в Русе столичния „Левски“ на 21 май, неделя, от 17:30 ч.