България не успя в „мача на истината“

0
България не успя в

България не успя в „мача на истината“ и загуби с 1:3 (16:25, 21:25, 25:23, 19:25) от домакина на поредния турнир от Световната лига Аржентина.

Отборът ни се нуждаеше от каквато и да е победа, за да завърши сред първите 6 в крайното класиране, но не се справи с тази задача и с 4 победи остана на осмо място в крайното класиране.

Възпитаниците на Пламен Константинов изглеждаха нервни и притеснени в този двубой, докато домакините играеха освободено, тъй като мачът бе без никакво значение за тях. Именно това като че ли се оказа решаващо и “гаучосите” ни нанесоха неприятно поражение, което сложи край на участието ни в турнира.

Мачът тръгна равностойно, но след 6:4 домакините поведоха, оформяйки комфортна преднина, благодарение на превъзходството в атака и стабилния блок. Гаучосите не срещнаха проблеми до края на гейма и затвориха лесно при 25:16. Във втория гейм ситуацията се повтори – играта вървеше точка за точка, в средата аржентинците отново се възползваха от наши грешки и поведоха в срещата с 2:0.

В третата част играчите на Пламен Константинов  дръпнаха с добра разлика, но южноамериканците съумяха да я стопят. На няколко пъти двата отбора си разменяха ролите, играта на нерви продължи до края. В крайна сметка нашите спечелиха гейма с минимална преднина и намалиха аванса на гаучосите.

В решителния четвърти гейм серия от грешки отново позволиха на противника да увеличи разликата и това направи нещата още по-трудни. Сервисът в българското поле не потръгна и гаучосите затвориха при 25:19.

Най-резултатен за Аржентина бе Николас Бруно с 18 точки (2 блокади, 1 ас), а Себастиан Соле завърши с 15 точки (4 блокади, 1 ас). За „лъвовете“ Цветан Соколов се разписа с 18 точки (2 блокади), а Розалин Пенчев добави 14 (2 блокади, 1 ас).