„Барселона“ сътвори чудо, заличи пасив от 4 гола, „Борусия“ отвя „Бенфика“

0
„Барселона“ сътвори чудо

„Барселона“ сътвори чудо в историята в Шампионска лига, след като успя да навакса пасив от четири гола срещу „Пари Сен Жермен“, за да се класира за четвъртфиналите на турнира.

Каталунците спечелиха с 6:1 реванша с ПСЖ на „Камп Ноу“ и с общ резултат от 6:5 се класираха за следващата фаза на надпреварата. Футболистите на „Барселона“ доминираха през целия мач, докато футболистите на ПСЖ играеха на контраатака. Каталунците в нито един момент от срещата не се отказаха от преследването на обрата. ​„Барселона“ успя да поведе с 3:0 след гол на Луис Суарес в 3-та минута, автогол на Левин Курзава в 40-та минута и попадение от дузпа на Лионел Меси в 50-та минута. Единсон Квани смълча „Камп Ноу“ в 62-та минута, но „Барселона“ не се предаде. Неймар отбеляза две попадения в 88-та минута от пряк свободен удар и в 90-та от дузпа. Шестото решително попадение реализира Серхи Роберто в добавеното време на срещата.

В другия мач „Борусия“ (Дортмунд) не допусна никаква изненада в реванша срещу „Бенфика“ и надви португалския шампион с 4:0 на своя „Сингал Идуна Парк“.

По този начин германците тотално заличиха победата на „суперорлите“ с 1:0 в първата среща и най-накрая придадоха числов израз на огромното си превъзходство. Хеттрик за „Борусия“ направи Пиер-Емерик Обамеянг, който се разписа в 4-ата, 61-ата и 85-ата минути н двубоя. Четвъртото попадение бе дело на Пулишич в 59-ата.