Изпуснахме златен шанс за баражите, издънихме се срещу Беларус

0
златен шанс за атака на баражите

България загуби златен шанс за атака на баражите в европейските квалификации за Мондиал 2018 след загуба 1:2 при гостуването си на Беларус.

Поражението намали драстично шансовете ни за класиране на Мондиала в Русия догодина.

Домакините поведоха на „Арена Борисов“ преди почивката от дузпа. Чорбаджийски нескопосано събори Лаптев в наказателното поле и Сиваков откри резултата. През второто полувреме нашите се хвърлиха в атака, но в края на мача отново получиха безумен гол. Савитски се изгаври с Николай Михайлов, вкарвайки с параболичен удар от над 20 метра.

В самия край на мача, след дъжд качулка, Георги Костадинов върна един гол.

В другите срещи от групата Холандия разби у дома Люксембург с 5:0, докато Швеция изненадващо победи като домакин фаворита Франция с 2:1. Така в класирането лидери вече са шведите с актив от 13 точки, колкото имат и „петлите”, а Холандия заема третата позиция с 10. България вече е на четвърто място с 9 точки, докато Беларус остава пети с 5.