Белгиец „пречупи“ Матадора, изправя се срещу Григор

0
Давид Гофен

Давид Гофен ще се изправи срещу Григор Димитров в следващия двубой от заключителния за сезона турнир на АТP в Лондон.

Белгиецът победи водача в световната ранглиста Рафаел Надал със 6-7(5), 7-6 (4), 4-6 в драматичен, продължил близо 3 часа двубой от група „Пийт Сампрас“.

За радост на пълните трибуни в зала „О2“ Гофен и Надал сътвориха зрелищен първи сет, в който и двамата реализираха по два пробива в подаването на съперника. В крайна сметка логично се стигна до тайбрек, който не бе по-малко драматичен. Осмият в света белгиец обаче показа здрава психика в ключови разигравания и спечели със 7-5 точки.

По подобен начин, но в полза на Матадора, се разви втория сет. В него испанецът съумя да пречупи съпротивата на Гофен и в крайна сметка да изравни резултата в сетовете. Изглеждаше, че Надал ще има психологическото предимство в решителния трети сет, но отново Гофен бе този, който първи проби в третия гейм, за да поведе с 2-1 в резултата.

Надал започна да допуска твърде много непредизвикани грешки, които явно бяха провокирани от болката в коляното, която видимо изпитваше. Това доведе до нов брейк за белгиеца, след който разликата набъбна бързо-бързо до 4-1.

Надеждите на световния номер едно обаче останаха живи, след като той съумя моментално да върне единия пробив, а впоследствие да затвърди брейка за 3-4. До края Гофен обаче не допусна нови изненади и в крайна сметка стигна до победата след близо 3 часа игра.

Така в сряда Давид Гофен ще се изправи срещу първата българска ракета Григор Димитров. Двамата са изиграли общо 4 срещи помежду си и хасковлията води убедително с 3-1 победи. Последно се изправиха един срещу друг на турнира в Ротердам, където Гришо допусна единствената си загуба от този съперник с 2-1 сета.

Днес са мачовете от група „Борис Бекер“. Според програмата от 14 часа на корта в зала Q2 Арена ще се изправят Континен/Пиърс – Ройер/Текау. Около 16 часа ще започне двубоят между Марин Чилич и Джак Сок. Вечерната програма ще открият Ербер/Маю – Харисън/Винъс, след които на корта ще излязат Роджър Федерер и Александър Зверев. Очаква се двубоят между двамата да започне около 22 часа.