Боксьорите на „Русе“ и „Дунав“ с медали от държавното първенство

0
Трима русенски боксьори

Три медала спечелиха на държавното лично първенство по бокс за юноши състезателите на двата русенски боксови клуба „Русе“ и „Дунав“.

На ринга в Кърджали Иван Росинов от БК „Русе“ завоюва шампионската титла в кат. 60 кг. По пътя към златото Иван постигна 3 победи с технически нокаут, а на финала победи по точки досегашния републикански шампион Димитър Михайлов от Сливен.

Иван Росинов тази година се класира на  V място на Европейското първенство за юноши, ученик в Спортно училище Русе, негов треньор и Съби Събев.

Травма попречи на Кристиян Иванов от БК „Дунав“ да се пребори за златното отличие. В полуфиналния мач в кат. 54 кг. Кристиян буквално прегази Радослав Маринов и принуди съдиите да прекратят схватката още в началото на втория рунд.  След мача обаче стана ясно, че Кристиян е получил контузия на палеца на атакуващата ръка и след преглед в болницата е получил лекарска забрана да участва на финала. Така той остана със сребърния медал.

При 50-килограмовите на полуфинала Пламен Янков отстъпи пред състезателя на ЦСКА Влъчков и трябваше да се задоволи с бронзов медал.

Двамата състезатели са възпитаници на з.т. Кънчо Георгиев.