„Ботев“ срази „Бейтар“, чака „Маритимо“

0
„Ботев“ (Пд) срази „Бейтар“ (Йерусалим)

Отборът на „Ботев“ (Пд) постигна един от най-големите си успехи при участията си в европейските клубни турнири.

На ст. „Лазур“ в Бургас „канарчетата“ сразиха с 4:0 израелския „Бейтар“ (Йерусалим) и с общ резултат от двата мача 5:1 се класираха за третия предварителен кръг в Лига Европа след като.

Пловдивчани показаха отличен футбол на стадион “Лазур” и съвсем заслужено продължават напред. Пламен Димов даде преднина на „жълто-черните” още в 10-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Тодор Неделев. Малко по-късно пловдивчани можеха да удвоят, но Фернандо Виана пропусна от чиста позиция. Все пак в 32-ата минута бразилският нападател се реабилитира за пропуска си, реализирайки за 2:0 с красив удар от въздуха.

Две минути след началото на втората част „канарчетата” тотално сломиха съпротивата на своя съперник с трети гол. Той бе дело на капитана на тима Лъчезар Балтанов, който се възползва от грешка на стража на гостите и на празна врата вкара за 3:0 в полза на „Ботев“. Крайното 4:0 оформи резервата Фелипе Бризола в 90-ата минута след асистенция на Омар Косоко. Израелският тим завърши срещата в намален състав, след като в 75-ата минута червен картон получи Марсел Хейстер.

Така Ботев ще се изправи срещу португалския Маритимо в третия кръг на надпреварата. Първият мач е на 27 юли, отново в Бургас, реваншът е седмица по-късно в Маритимо.