Бразилци нокаутираха „Дунав“

0
Двама бразилци

Двама бразилци – Фелипе Бризола и Жоао Паоло, нанесоха съкрушителен удар на „Дунав“, довел до първа загуба на русенския тим от началото на първенството в Първа професионална лига.

Двамата бразилци донесоха и историческа първа победа за „Ботев“ (Пд) като гост на „Дунав“. В играните досега 24 мача в елита „канарчетата“ имаха 13 загуби е 11 равенства.

dunav_botev_pd52Двубоят започна по възможно най-добрия начин за избраниците на Веселин Великов. Още в 12-ата минута те поведоха в резултата с гол на Антон Огнянов, който се възползва от грешка в защитата на пловдивчани и от малкия пеналт прати топката в мрежата на Георгиев.

16 минути по-късно обаче бразилецът Фелипе Бризола прекъсна 485-минутната „суха“ серия на Мартин Луков и с великолепен удар прати топката в горния десен ъгъл на мрежата му за 1:1. Две минути преди края на полувремето късметът и добри намеси на Луков и Милчев спасиха „Дунав“ от второ попадение.

Веднага след подновяването на играта русенци се хвърлиха да търсят обрати и поне изравняване на резултата, в 52-ата минута Юлиян Ненов бе близо до попадение, но ударът му не намери очертанията на вратата. За разлика от него в 64-ата минута Жоао Паоло не сгреши след извеждащия пас на Неделев и донесе успеха на пловдивчани.

Дунавци хвърлиха много сили за да постигнат обрат, но не успяха да го постигнат и записаха първа загуба от началото на първенството в елитната група.