„Челси“ и „Барселона“ направиха 1:1 на „Стамфорд Бридж“, Байерн разби „Бешикташ“

0
„Челси“ и „Барселона“

Отборите на „Челси“ и „Барселона“ направиха равенство 1:1 на „Стамфорд Бридж“ в първи осминафинален мач от Шампионската лига.

Каталунците държаха топката през повечето време от двубоя, но бяха беззъби в атака, докато домакините бяха опасни на контраатака и могат да съжаляват, че не спечелиха срещата. През първата част най-близо до попадението беше Уилиян, който на два пъти уцели греда с добри изстрели отдалеч. Испанският тим от своя страна отправи само един неточен удар за 45 минути.

След почивката картината не се промени, като в 62-та минута Уилиян все пак реализира с далечен удар по земя, за да изведе „сините“ напред. Възпитаниците на Антонио Конте не оставяха никакви шансове на нападателите на „Барселона“, но в 75-ата минута Андрес Иниеста се възползва от груба грешка в отбраната на „Челси“ и подаде на Лионел Меси, който не сбърка от границата на наказателното поле и направи 1:1. Това бе първи гол срещу „Челси“ в кариерата на аржентинеца. До края на срещата не паднаха повече голове и всичко остана за реванша на „Ноу Камп“ след три седмици.

„Байерн“ потвърди амбицията си за спечелване на Шампионската лига, след като на практика си осигури класиране на 1/4-финалите с победата с 5:0 над „Бешикташ“ в Мюнхен в първия осминафинал.

По два гола за баварския тим отбелязаха Томас Мюлер (43, 66) и Роберт Левандовски (79, 88), а един добави Кингсли Коман (53). „Бешикташ“ игра с човек по-малко от 16-ата минута, когато Домагой Вида беше изгонен.