„Дунав“ категорично спечели битката с „Дея“, загуби първи гейм във Висшата лига

0
Волейболистите на „Дунав“ надиграха

Волейболистите на „Дунав“ спечелиха домакинския си мач с „Дея спорт“ (Бургас) в предварителна група В (Изток) от Висшата лига при мъжете.

В мач от 12-ия кръг на първенството на втората група, русенци се наложиха над бургазлии с 3:1 (20:25, 25:12, 25:19, 25:16) в зала „Дунав“. Това е първият гейм, който дунавци губят от началото на първенството. До момента те имат десет победи, актив от 30 точки и са едноличен водач в групата.

В състава на русенци в мача бяха Костадин Стойков, Стоян Вулджев, Ангел Павлов, Христо Костов, Атанас Митев, Милен Минчев, Милен Стоянов, а участие взеха и Константин Нечев, Владимир Христов и капитана Цанко Цанков.

На второ място в класирането е „Дея“ с актив от девет победи и 26 точки, на трето – „Виктория Волей“ с 16 точки, четвъртото място, което дава право на участие в плейофите, се заема от Черноморец Бяла – 2008.

Следващият мач на „Дунав е с „Раковски 1964“. Двубоят ще бъде в събота, 3 март, в зала „Дунав“.

Съгласно регламента, първите четири тима от подреждането след редовния сезон от група „В“ продължават напред в плейофната фаза във Висшата лига, като ще играят срещу първите четири от група „А“.

Следващият мач в програмата на „Дунав“ е отново домакински срещу „Раковски – 1964“ и ще се проведе на 03.03.2018 г. от 17:00 часа в зала „Дунав“. Входът е свободен!