„Дунав“ отстъпи с 1:2 като гост на „Етър“

0

„Дунав“ отстъпи с 1:2 като гост на „Етър“ във втория мач от битката за оцеляване в Първа професионална лига.

Това е първа победа на „болярите“ от началото на декември миналата година. „Головете за успеха на водения от Красимир Балъков тим вкараха Бадара в 49-ата и Велко Батрович в 52-рата минута на двубоя. Почетното попадение за „Дунав“ вкара Исмаил Иса в 74-тата минута, след чудесен пробив и центриране на Васил Шопов.

Мачът бе изключително важен за битката за третото място в една от групите на втората осмица за плейаута. С трите точки „Етър“ събра 24 и изпревари „Дунав“, който е с 22. Целта на двата тима е да се изправят срещу „Витоша“ в плейаута за оставане в групата, като това дава третото място в група Б на втората осмица.

Първото полувреме протече под диктовката на „виолетовите“, които диктуваха развоя на събитията на терена, но до гол не се стигна и великотърновци не съумяха да извлекат нищо от сериозно от надмощието си.

Това обаче стана почти веднага след подновяването на играта. В 49-ата минута Самб Бадара надскочи русенската защита и заби центрираната от Димо Атанасов топка за 1:0. Само три минути по-късно Аласана Мане изведе Велко Батрович в пеналта и той промуши топката покрай Антонов за 2:0.

Дунавци се опитаха да обърнат негативния за тях развой на играта. В 59-ата минута Бирсент Карагарен бе изведен сам срещу вратаря Христо Иванов, но той успя да парира удара му. В 74-тата минута Исмаил Иса, чиято смяна със Сонер Хюсеин наставникът Малин Орачев подготвяше, върна надеждата за нещо повече, след чудесен пробив и центриране на Васил Шопов. „Дунав“ опита да натисне в последните минути, но „болярите“ устискаха преднината си.