„Дунав“ отстъпи в последните минути на „Кубан”

0
„Дунав“ отстъпи в последните минути

„Дунав“ отстъпи в последните минути и загуби 1:2 контролата с руския „Кубан” на подготвителния лагер в Турция.

Русенци дълго време водеха с 1:0, но в последните 10 минути не издържаха и допуснаха два гола – от дузпа и от фаул пред пеналта в края на двубоя.

На комплекс „Титаник” в Анталия, треньорът на „Дунав” Веселин Василев започна и с двамата си тарани в атака. Мирослав Будинов излезе в стартовия състав, заедно с Ндуе Муейци. След центриране на Юлиян Ненов, именно албанецът стреля към вратата на „Кубан”, но стражът Евгений Помазан успя да закове топката. В първите минути на мача играта бе равностойна. В 22 минута топката бе избита от краката на Муйеци, който отново бе на добра позиция пред вратата на „Кубан”. В 31 минута капитанът на „Дунав” Диян Димов шутира от 27 метра, но Помазан успя да избие в ъглов. „Кубан” имаше игрово преимущество, но „Дунав” играеше опростено и атакуваше с бързи контри. В 39-тата минута защитникът Арсен Хубулов повали в пеналта на „Кубан” Бранимир Костадинов, а Мирослав Будинов реализира отсъдената дузпа за 1:0.

През второто полувреме и двамата треньори направиха много промени в съставите си. В 54-тата минута сглобката спаси вратата на Станислав Антонов след добър изстрел на Тюфяков. В тези минути, дунавци повече се бранеха, но опасно контраатакуваха. Според коментатора на „Кубан” руският тим е направил по-силен мач от този срещу ЦСКА преди няколко дни.

В 75-минута, дошлият на проби 20-годишен австралиец Алекс Абдулах влезе на мястото на Васил Шопов в игра за „Дунав”. В 79-тата минута вратарят Антонов събори в пеналта Владимир Обухов. Никита Маляров изпълни отсъдената дузпа и изравни – 1:1. В края на мача руснаците започнаха да се хвърлят доста твърдо във физически единоборства, търсейки победата. В 88-та минута Владимир Обухов бе съборен пред пеналта и сам отбеляза победното попадение за „Кубан”.