Дунав победи Ботев!

0
„Дунав“ записа ценен успех

„Дунав“ записа ценен успех срещу директен съперник за място в първата шестица, побеждавайки с 2:0 „Ботев“ (Пд) в двубой от 21-ия кръг на Първа лига.

Двата гола за успеха на „Дунав“ вкара новото попълнение на тима Бирсент Карагарен.

Първият гол падна в последните секунди на първото полувреме. Самир Аясс получи топката отдясно, добре финтира противников футболист, след което я прати в наказателното поле. Там Радослав Терзиев и Мирослав Будинов се разминаха с нея, тя попадна в непокрития Бирсент Карагерен, който я овладя и с техничен удар прати в мрежата на Чворович.

Пак той, в 70-ата минута, попари домакините с втори съкрушителен удар. Карагарен проби отдясно, комбинира с Костадинов, който в малкото наказателно поле, с гръб към вратата, добре гардира топката и я върна обратно към голмайстора на русенци, който не се поколеба и за втори път я прати в мрежата на Чворович.

„Канарчетата“ имаха възможност да открият резултата в 25-ата минута, когато Будинов игра с ръка в наказателното поле, но Станислав Антонов успя да парира удара на Балтанов. В 58-ата минута съдията не отсъди дузпа за „Дунав“ за задържане на Карагарен от страна на Терзиев.

След този мач „Дунав“ запазва шестото си място в класирането, с актив от 31 точки, с 4 повече от „Ботев“.