„Дунав“ прекъсна серията на „Ботев“, но не успя да го победи

0
„Дунав“ прекъсна серията

„Дунав“ прекъсна серията от четири поредни победи на „Ботев“ но не можа да надделее над „канарчетата“ и двубоят на Градския стадион завърши 0:0.

Първият половин час на мача отмина без кой знае колко вълнения. Гостите бяха по-активни в началото, на атаките им не застрашиха сериозно Антонов. Постепенно дунавци изравниха играта, а в 18-ата минута създадоха най-сериозната голова ситуация за целия двубой. Васев получи чудесно подаване отляво по атаката и центрира прострелно по тревата. Будинов се размина с топката пред вратарското поле, а топката стигна до Карагарен. Той шутира о диагонала, но застаналият на голлинията Йордан Минев успя да изчисти. Топката попадна във Васев, но за съжаление на зрителите прелетя над вратата.

В 57-ата минута се откри чудесен шанс пред Карагарен. Пламен Димов действа колебливо при една изритана към пеналта висока топка. Защитникът изчисти с глава, но твърде слабо, а Карагарен посрещна кълбото с мощен удар. За късмет на вратаря на жълточерните Чворович, който не успя да реагира, топката премина край левия му стълб.

В следващия кръг, на 30 октомври, „Дунав“ приема „Септември“ (София). Преди това, във вторник, 24 октомври, русенци ще посрещнат тима на „Струмска слава“ (Радомир) в мач от турнира за Купата на България.