„Дунав“ продължава да пропада, издъни се и срещу „Морето“

0
„Дунав“ продължава да пропада

Неубедителното представяне на „Дунав“ в първенството на Първа лига продължава. В двубой от 17 кръг на първенството на Градския стадион в Русе тимът на Малин Орачев отстъпи с 0:1 пред гостите от „Черно море“.

Успехът за гостите от „моряците“ дойде в 14-ата минута. След нападение по десния фланг, Георги Илиев получи на границата на наказателното поле, финтира бранител на домакините и центрира. Мариян Огнянов пробва да отправи удар, топката рикошира в крака на Карагарен и влетя в мрежата зад гърба на Антонов за 0:1.

В 32-ата минута „Дунав“ пропусна страхотен щанс за изравняване. След центриране на Шопов от корнер, Мирослав Будинов отклони топката с глава, но за негов лош късмет коженото кълбо профуча на сантиметри от напречната греда. Секунди преди да изтече редовното време на полувремето Васил Шопов опита удар от въздуха, но и той не намери очертанията на вратата.

Не се получи обрат и през второто полувреме. Няколкото добри атаки бяха пропиляни от Васил Шопов, Мирослав Будинов и Бирсент Карагaрен. Нещо повече – на няколко пъти – чрез Антон Огнянов, Сукуна и Георги Илиев „моряците“ имаха реална възможност да увеличат преднината си, но добрите намеси на Антонов успяха да предотвратят това.