„Дунав“ продължава в борбата за Купа България

0
Португалец и юноша на „Дунав“ подписаха

„Дунав“ победи с 2:0 „Септември“ (Сф) като гост и продължава в борбата за Купа България

Мачът започна в страхотно темпо и още в първата минута дунавци можеха да открият резултата, но Мирослав Будинов изпусна, въпреки че беше сам срещу вратаря. Той се възползва от грешка на защитника Георги Купенов, но не можа да се разпише. Все пак гол падна и това стана в 13-ата минута. Атанас Атанасов нахлу в половината на „Септември“ и отправи страхотен изстрел от около 30 метра, който направи безпомощен вратаря на столичани Валентин Галев – 1:0.

Шест минути по-късно след двойно подаване между Самир Аясс и Антон Огнянов последният стреля, но вратарят изби в корнер. От ъгловия удар последва центриране, което Васил Шопов с глава оползотвори и направи резултата 2:0.

През второто полувреме домакините имаха възможност да намалят от дузпа, но Станислав Антонов  отрази по феноменален начин удара на Асен Чандъров.