„Дунав“ с тежък фалстарт при подновяването на първенството

0
Тежък фалстарт

„Дунав“ започна с тежък „фалстарт“ подновяването на първенството, падайки с 0:4 от „Берое“ (Стара Загора) на „Лудогорец Арена“ в Разград в мач от 20-ия кръг на Първа лига.

Срещата се игра пред празни трибуни, заради санкцията която получиха „драконите“ след последното си есенно домакинство на същия стадион.

Още в 3-ата минута включване на Антон Карачанаков от дълбочина изненада русенската отбрана, която не успя да се справи със ситуацията и останал „очи в очи“ с Луков той изведе „Берое“ напред – 0:1.

Русенският тим опита бързо да върне попадението, но Мойеци и Карагарен нямаха късмет. До почивката те, заедно с Аясс, Димов и Ненов така и не намериха верния път към противниковата врата.

В 57-ата минута опасно включване отдясно на Жуниор Мапуку бе спряно с нарушение от Михаил Милчев, който получи директен червен картон. От прекия свободен удар пък Карачанаков прехвърли стената и вкара за 0:2 в 59-ата минута.

Веднага след това отново беройци овладяха топката, организираха бърза атака, Мапуку проби отдясно в неориентираната дунавска отбрана и направи 0:3 в 60-ата минута. Броени минути по-късно и Венцислав Василев се размина с гола, след като уцели напречната греда отблизо.

Ново попадение обаче отбеляза влезлият като резерва в тима за „Берое“ Виле Салмикиви, който бе намерен непокрит в наказателното поле на „Дунав“ и не сгреши за 0:4 в 79-ата минута.

Така „драконите“ започнаха 2017 г. със загуба. В следващия кръг те гостуват на „Ботев“ Пловдив на 24 февруари, петък, от 17:30 ч.