„Дунав“ с убедителна победа в първата зимна контрола

0
„Дунав“ продължава със селекцията

ФК „Дунав“ победи „Ворскла“ (Полтава), шести във временното класиране на елита в Украйна, с 5:1 в първата си зимна контрола.

Мачът се игра на игрището на хотел „Селин“ в турския курорт Чолаклъ.

Русенският отбор започна с Мартин Луков на вратата, а пред него в отбрана действаха Марио Петков, Тейнур Марем, Петър Патев, Атанас Атанасов. В халфовата линия и нападението бяха Диян Димов, Ивайло Раденцов, Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен, Васил Шопов и Ндуе Муйеци.

Резултатът бе открит в 16-ата минута от дузпа за нарушение на Ковтун от „Ворскла“. Зад топката застана русенският капитан Диян Димов и не сгреши – 1:0 за „Дунав“.

Две минути по-късно неразбирателство между украинския капитан Владимир Чеснаков и вратаря Богдан Шуст доведе до автогол на първия за 2:0 за „Дунав“.

В 28-ата минута бърза контраатака на русенския тим завърши с точен изстрел на Васил Шопов, който направи резултата класически.

След почивката украинците излязоха с резервите. Немалко смени бяха извършени и от треньорския щаб на „Дунав“.

В 52-ата минута вратарят Станислав Антонов извърши нарушение в наказателното поле, който бе последван от червен картон, а Дегтярьов реализира дузпата за 3:1.

Дунавци обаче бързо възстановиха преднината от 3 гола. Дебютното си попадение вкара Бирсент Карагарен.

С третата дузпа в мача, за нарушение на Кунев, „Дунав“ стигна и до пети гол – вкара го Мирослав Будинов.

Така шестият в родната Първа лига стартира зимните си контроли с категоричен успех с 5:1 над шестия в Украйна.

Следващата контрола по време на лагера си в Турция е в сряда, 25 януари. Съперник на „Дунав“ ще бъде румънският КСМС (Яши).