„Дунав“ спечели точка като гост на „Берое“

0
„Дунав“ спечели точка

„Дунав“ спечели точка, завършвайки 1:1 като гост на „Берое“ в мач от 16-я кръг на първенството на Първа професионална лига. Двубоят бе дебют на новия наставник на тима Малин Орачев като треньор във висшия ни футболен ешелон.

Мартин Камбуров откри за домакините в 50-ата минута на двубоя след ужасяваща грешка в защитата на „Дунав“. Матеус Леони напредна отляво по атаката и излезе на позиция за центриране. Бразилецът наглед го стори твърде слабо, но Тейнур Марем увисна много сериозно при опита си да изчисти с шпагат. Камбуров веднага съзря възможността и реагира най-бързо, за да отбележи за 1:0.

Мирослав Будинов изравни 10 минути по-късно. Васил Шопов блесна с чудесен извеждащ пас вляво, който изведе Бирсент Карагарен почти сам срещу вратаря. Той шутира силно към близкия ъгъл, а топката срещна първо едната, а после и другата странична греда, Будинов успя да достигне до нея и да я бутне зад голлинията.

За съжаление, „Дунав“ плати висока цена за точката. В хода на срещата се наложи новият треньор на тима Малин Орачев да извърши две принудителни смени, тъй като травми получиха вратарят Станислав Антонов и голмайсторът Будинов. Първият бе контузен в края на първата част след удар в коляното от Мартин Камбуров, а вторият напусна игра след шпагат в глезена на Иван Иванов.