„Дунав“ срещу „Марек Юнион-Ивкони“ за Купата на България по волейбол

0
Волейболният „Дунав“ дебютира

Волейболистите на „Дунав“ ще се изправят срещу „Марек Юнион-Ивкони“ в третия кръг от турнира за Купата на България по волейбол.

Двубоят ще се играе в понеделник, 8 януари, от 18,30 часа в зала „Дунав“, а входът ще е свободен за всички.

„Дунав“ вече доказа своето надмощие над всичките си противници в Шампионата от Висшата лига и в турнира за Купата на България, записвайки осем победи от осем мача, при това  – без загубен гейм! Отборът очаква от своите фенове да го подкрепят за пореден път през сезон 2017/2018 година в един от най-запомнящите се мачове.

В първенството на волейболната Суперлига „Марек Юнион-Ивкони“ заема 8-мо място, като в изиграните до момента 11 мача е записал 5 победи и е инкасирал 6 загуби.

В турнира за Купата на България по волейбол „Дунав“ вече надви „Звездец“ (Горна Малина) с 3:0 гейма (25:22, 25:12, 25:22) по време на първи кръг на 02.12.2017г. и „Ботев“ с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 25:17).

10 тима ще спорят за 5-те свободни места във финалната фаза на надпреварата. Там ги очакват първите два от класирането в Суперлигата след есенния дял, съответно „Пирин“ (Разлог) и ЦСКА, както и домакинът „Монтана Волей“.