„Дунав“ взе точка от „Лудогорец“, на крачка е от ТОП6

0
„Дунав“ взе точка от „Лудогорец“

„Дунав“ е на крачка от ТОП6 на Първа лига, след равенство 2:2 като гост на шампиона „Лудогорец“.

Въпросителните могат да паднат още утре, ако „Левски“ спечели домакинския си мач с „Ботев“. При победа на „канарчетата“, всичко ще се реши в последния кръг от първата част на първенството.

Футболистите на двата отбора направиха зрелищен сблъсък, завършил 2:2, като и двата тима имаха възможности за трети гол, с който да стигнат до победата.

Паломино откри за домакините в 14-ата минута, малко преди края на полувремето Бранимир Костадинов изравни с ефектен гол. Карагерен изведе „Дунав“ напред в  66-ата минута, Кешеру в 70-ата се реабилитира за многобройните си пропуски в двубоя и изравни резултата.

Отличен мач направи стражът на „Дунав“ Станислав Антонов, който извади поне 5-6 чисти положения. За добрата си игра Антонов, въпреки грешката при изравнителния гол на Кешеру, беше избран за играч на мача.