„Дунав“ загуби“ от „Левски“ в официалния дебют на Делио Роси

0
„Дунав“ загуби“ от „Левски“

„Дунав“ загуби“ от „Левски“  с 0:2 в двубой от пети кръг на Първа професионална лига, който бе дебютен за новия наставник на софийския отбор Делио Роси.

И двата гола на „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ паднаха след почивката, техни автори станаха Давид Яблонски в 69-ата и Серджиу Буш в последната минута от редовното време.

Проз по-голямата част от двубоя „Дунав“ показа, че не е дошъл просто да се брани. Русенци бяха абсолютно равностойни на домакините, имаха и няколко добри голови възможности, но пропуснаха да поразят целта. „За капак“ В 13-ата минута „Дунав“ остана без много важен играч – Краси Станоев, който получи получи тежка травма и бе принудително заменен.

За „Левски“ това е втора победа в шампионата от четири мача и тимът вече има седем точки, а „Дунав“ остава с пет от пет срещи.

В следващия кръг „Дунав“ посреща шампиона „Лудогорец“. Мачът е на 20 август, неделя  от 21 часа на Градския стадион в Русе.