„Дунав“ започна с победа контролите

0
финансово „рамо“

„Дунав“ започна с победа контролните мачове от подготовката преди пролетния полусезон, побеждавайки с 3:1 „Ботев“ Гълъбово.

Резултата на стадиона в Царева ливада откри Бранимир Костадинов в 12-ата минута, 3 минути по-късно Юлиян Ненов удвои. В 54-тата минута „Ботев“ намали на 1:2 чрез Кирилов, шест минути по-късно бразилският халф на „Дунав“ Карлос Едуардо Жатоба оформи крайното 3:1 за „Дунав“.

През първото полувреме на върха на атаката на русенският тим беше младияг нападател Сонер Хюсеин, който се върна от „Локомотив“ Рс. В стартовия състав бе и опитният защитник Мартин Ковачев, който се завърна в „Дунав“ и подписа договор за година. В средата на терена за русенци през първото полувреме игра 20-годишният сръбски халф Александър Митрович. Той е на проби в Русе, идва от втородивизионен сръбски отбор и от играта му срещу „Ботев“ (Гълъбово) зависи дали ще продължи да се готви с „Дунав“.

Както ТВН вече съобщи, клубът очаква и трима нападатели от чужбина: бразилец и двама сенегалци, които трябва да се присъединят по време на лагера на отбора в Анталия. Русенци ще отпътуват за турския курорт в събота, на 20 януари. Там те ще изиграят няколко приятелски срещи със силни съперници. На 22 ануари ще играят с австрийския „Сенкт Пьолтен“, на 25-и с „Кайсар“ на Стойчо Младенов, на 27 януари  – с „Черноморец“ Одеса.

На 31 януари „Дунав“ ще срещне „Криля Советов“, на 3 февруари играе с „Шинник“, на следващия ден се прибира България. Последните си две контроли преди първенството русенци ще изиграят на 7 февруари с „Несебър“ и на 10 с втория отбор на „Лудогорец“. И двата мача ще се играят в Разград.