„Етър“ взе минимален аванс срещу „Пирин“ преди реванша

0

„Етър“ взе минимален аванс след домакински успех с 2:1 срещу „Пирин“ в първия плейоф за оставане в Първа лига.

Великотърновци изиграха силно първо полувреме на стадион „Ивайло“ и успяха да вкарат два гола чрез Ерик Почански и Самб Бадара.

Още в 6-а минута Почански удари горната греда, а малко по-късно пропуск за „Етър“ направи и Румен Руменов. В 26-а минута „болярите“ поведоха с гол на Почански след пас на Бадара.

Само шест минути по-късно Бадара направи 2:0 с глава след центриране от ляво на Димо Атанасов.

След почивката домакините свалиха оборотите и предпочетоха да пазят удобната преднина и бяха наказани. В 72-ра минута Радослав Кирилов намали на 1:2 след асистенция на Боджадж и върна надеждите на „Пирин“.