Федерер безапелационен срещу Надал, Кириос за втори път надигра Джоко

0
Федерер безапелационно спечели

Роджър Федерер спечели по много убедителен 36-то издание на съвременната класика с Рафал Надал, след като победи големия си съперник с 6-2, 6-3 в мач от 4-ия кръг на Мастърса в Индиън Уелс. Преди малко повече от месец швейцарецът се наложи над Рафа във финала на Откритото първенство на Австралия след петсетова битка, но тази нощ имаше нужда от само час и 8 минути, за да стигне до успеха. Федерер бе

Маестрото просто бе неудържим на корта и просто не остави шансове на испанеца. Беше безгрешен на собствен сервис и отрази единствената възможност за пробив, която се откри пред Надал, като от своя страна взе подаването на съперника си по два пъти във всеки сет, за да стигне до бързата победа.

Така Федерер за първи път стигна до три поредни победи над Надал в тяхното исторически съперничество, което вече представлява 36 двубоя.

Ник Кириос записа исторически успех, с втора последователна победа срещу Новак Джокович. След успеха преди 2 седмици в два сета на полуфиналите в Акапулко, тази нощ талантливия австралиец надигра световния №2 с 6:4, 7:6(3).

Сърбинът отново показа, че е далеч от най-добрите си дни на корта и почти през цялото време бе надиграван от младока. Кириос взимаше своите сервис геймове много по-лесно, а през целия мач Ноле така и не успя да стигне до точка за пробив.