Федерер на крачка от 8-а титла на Уимбълдън

0
Федерер на крачка от 8-а титла

Роджър Федерер продължи перфектното си представяне в турнира Уимбълдън след победа със 7-6(4), 7-6(4), 6-4 на полуфинал над чеха Томаш Бердих.

Това е 11-и финал за швейцарския маестро на „Ол Ингланд Клъб“. Швейцарецът не бе изгубил сет по пътя си към полуфиналите и днес отново бе на изключително ниво, не оставяйки никакви шансове на Бердих. 11-ят в схемата се държа достойно и стигна до два тайбрека, но така и не успя да вземе сет.

В първия сет Федерер проби рано, но Бердих успя да изравни и да стигне до тайбрек. Там носителят на 18 титли от Големия шлем дръпна рано в резултата и не изпусна предимството си, за да поведе в резултата.

Втората част мина без пробиви, а в тайбрека отново Федерер наложи волята си и спечели със същия резултат – 7-4. В третия сет 7-кратният шампион постигна един пробив и след това с лекота затвори мача след 2 часа и 18 минути игра.

По този начин Роджър Федерер се класира за 11-ия си финал на Уимбълдън, а в мача за титлата в неделя ще се изправи срещу Марин Чилич, който по-рано днес победи Сам Куери в 4 сета.