Федерер продължава да пише история – 16-та победа в 16 мача от началото на годината

0
Федерер продължава да пише история

Роджър Федерер продължава да пише история. 36-годишният швейцарец записа 16-а победа в 16 мача от началото на годината, побеждавайки със 7:5, 6:1 южнокорееца Хьон Чун в ¼-финален мач на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс с награден фонд 7,97 милиона долара.
С успеха 36-годишният швейцарец изравни най-добрия си старт на сезон от 2006 година. Освен това победата гарантира на швейцарския маестро първото място в световната ранглиста за още две седмици до рекордните общо 308.
Швейцарецът пласира 32 печеливши удара срещу едва 8 на Чун. Той първоначално пропиля аванс от 3:0, но след 5:5 взе осем от следващите девет гейма, за да триумфира.
„Наистина началото на сезона за мен е страхотно. Надявам се да направя още една победа в събота, да за подобря най-силния си старт“, каза Федерер след победата.
Следващият съперник на швейцареца ще бъде Борна Чорич от Хърватия, който за първи път в кариерата си достигна до полуфинал на турнир от сериите „Мастърс“.
Чорич навакса изоставане от 2:4 гейма в решителния трети сет и елиминира поставения под номер 7 Кевин Андерсън (Южна Африка) с 2:6, 6:4, 7:6(3).