Френските „петли“ окълваха българския „лъв“, „досвидание Москва“

0
Френските „петли“

С гол „от съблекалнята“ на Блез Матюиди още в 3-ата минута на двубоя, френските „петли“ спечелиха квалификацията за Мондиал 2018 в Русия на ст. „В. Левски“.

Това е първа победа на петлите“ в България от 85 години насам, която им донесе т важните три точки по пътя към първото място в групата и директно класиране на Мондиала.

„Лъвовете“ пък прекъснаха великолепната си серия у дома и загубиха дори теоретичните възможности за второ място в групата

Двубоят започна лошо за нашите, след като още в третата минута халфът на „петлите“ Блес Матюиди откри резултата с изстрел от малък ъгъл след асистенция на Антоан Гризман. Гостите доминираха през първата част и имаха още няколко добри възможности за гол, но не ги реализираха. Играчите на България стигнаха до отличен шанс за изравняване малко преди почивката, но изстрелът с глава на Георги Костадинов от близко разстояние бе отразен от Юго Лорис. След почивката възпитаниците на Петър Хубчев заиграха по-силно и натиснаха именития си съперник, но така и не успяха да стигнат до изравнителен гол и в крайна сметка записаха първо домакинско поражение в този цикъл квалификации.

В другите два мача от групата Швеция разби Люксембург с 8:0, Холандия победи Беларус с 3:1 като гост. Франция води в класирането с 20 точки, Швеция е с точка по-малко, а Холандия е на трета позиция с 16 точки. България ще завърши на 4-то място в групата, като последният ни мач в Люксембург след три дни е без никакво значение.