Гофен прекъсна серията на Гришо

0
Григор Димитров приключи участието си в Маями

Давид Гофен прекъсна серията от 16 победи на Григор Димитров, побеждавайки го с 2:1 (4:6, 6:1, 3:6) на четвъртфинала от турнира от АТП-500 в Ротердам.

Белгиецът надделя след оспорвана битка, продължила 2 часа и 18 минути. Това бе едва втората загуба на Димитров в 18 мача от началото на 2017-та година, след тази от Рафаел Надал на полуфинала на Australian Open.

Гришо и Гофен се изправиха един срещу друг за трети път през тази година, като българинът спечели двете им предишни срещи, сред които финалът в София преди дни.

№11 в света Гофен бе по-спокойният и стабилен тенисист на корта, докато след феноменалния старт на 2017-та, Григор изглеждаше малко изтощен психически и физически. Той нямаше нужната концентрация в хода на мача, и въпреки че успя да вземе по убедителен начин втория сет, отново изпусна момента в третия.

И двамата имаха проблеми от втория си сервис, но докато Григор направи двойни грешки във фатални моменти, Гофен нямаше нито една.

Димитров отказа участие на турнира в Марсилия следващата седмица и ще си даде малко почивка след изключително натоварената програма от началото на сезона.