Григор Димитров приключи участието си в Маями

0

Най-добрият ни тенисист при мъжете Григор Димитров приключи участието си в Маями след изненадваща загуба от 158-ия в света Гуидо Пея – 3:6, 6:7 (4).

Това е втора загуба на българина за последните две седмици. След като отпадна в третия кръг на Индиън Уелс, сега той напусна АТП Мастърс турнира в Маями, Флорида още във втория кръг.

9-ият поставен в схемата така и не успя да намери себе си на корта с изключение на втората половина на втория сет. Първият сервис заработи твърде късно, а форхендът и особено сеченият бекхенд се превърнаха в изненадващ извор на непредезвикани грешки. 20-минутното прекъсване заради дъжда в началото на мача като че ли извади българина от равновесие и го подтикна към някои неоправдани решения, включително и при техническото изпълнение на ударите. Придвижването му по корта също не беше а ниво.

Пея от своя страна трупаше все повече и повече увереност в хода на мача, като отказваше да преклони глава в трудните моменти. Южноамериканецът отрази два сетбола в два различни гейма във втория сет, за да се добере до победния тайбрек. Играта му като цяло не се отличи с кой знае какво, но имаше правилния баланс от зрялост и риск, а предвид валящите от другата страна куп грешки, повече не беше нужно. В следващия кръг от турнира Гуидо Пея ще се изправи срещу Никола Маю (Франция). 35-годишният ветеран изненадващо отстрани поставения под №23 в схемата Стийв Джонсън (САЩ).