Григор Димитров не бе „спирка“ за Фед Експрес

0
„спирка“ за Фед Експрес

Григор Димитров не можа да стане „спирка“ за Фед Експрес. За по-малко от час швейцарският маестро записа поредна победа – 6:2, 6:2 над най-добрия български тенисист. Това бе седма победа за носителя на рекордните 20 титли от „Големия шлем“ от седем мача помежду им. Двамата днес за първи път се изправиха един срещу друг на финал, а българинът за втори път губи с този резултат от Федерер. Швейцарецът срази Григор със същия резултат и на полуфиналите в Бризбън през 2015 година, като тогава срещата продължи 53 минути, а днешният финал бе с две минути по-дълъг.

Димитров започна обещаващо днешния финал, като игра агресивно и прецизно и реализира седем печеливши удара в първите четири гейма. В петия гейм обаче Григор допусна пробив, след което играта му се срина, а Федерер не погледна повече назад. Швейцарският маестро спечели шест поредни гейма, за да затвори първия сет и да поведе с пробив във втория, след което взе подаването на съперника си още веднъж и в крайна сметка стигна до крайния успех.

От следващата седмица Григор ще се изкачи с едно място в световната ранглиста, благодарение на точките, които спечели в Ротердам и ще заема четвърто място.

След продължила повече от пет години пауза 36-годишният Федерер пък ще оглави отново световната ранглиста. Той ще измести и Андре Агаси от първото място в класацията за най-възрастен тенисист, оглавявал ранглистата. Агаси беше №1 на възраст 33 години и 131 дни.