Григор Димитров приключи с Монреал

0
Григор Димитров излиза на корта в Пекин

Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите Мастърс 1000 в Монреал след загуба със 7-6 (3), 6-4, 1-6 от холандеца Робин Хаасе. Българинът определено не показа най-добрата си игра в срещата и така допусна първа загуба от своя съперник в срещите помежду им.

Както и в първия си двубой срещу Миша Зверев, и в този мач хасковлията бе далеч от нивото от началото на годината и от играта, която знаем, че може да демонстрира. Сервисът отново бе бледа сянка на оръжие, а двойните грешки във важни моменти носеха много трудности.

Освен в началните 20-30 минути на мача, българинът сякаш не играеше с настроение, а освен това така и не мога да се настрои на началния удар на съперника. Нервността от пропуснатите шансове също изигра роля в играта на Димитров, който допусна първо поражение в три мача от Хаасе.

По този начин Григор за пореден път пропусна отличен шанс за пробив в голям турнир при положение, че схемата пред него изглеждаше открита поне до полуфиналите. При победа над Хаасе Димитров щеше да срещне непоставения Диего Шварцман на четвъртфинал и щеше да има отличен шанс за класиране в топ 4 на надпреварата.

В първата част той изглеждаше по-солиден на корта, но при 6:5 не успя да реализира сетбол на сервис на съперника, след което изигра много слаб тайбрек, в който направи няколко двойни грешки и сам предаде частта на съперника.

Във втория сет Димитров не се предаде, а търсеше пробива. Той дойде при 3:2 и въпреки рибрейка, световният №11 постигна още един за 5:4, след което успя да затвори сета и да вкара мача в трета част. И вместо психологическото предимство да е на страната на българина, той даде инициативата на съперника, който постигна пробив за 3:1. След това Гришо сякаш се обезкуражи, допусна нов пробив на 0 и така набързо загуби сета с 1:6, а с това и мача.