Григор Димитров стартира безпроблемно на Мастърса в Париж

0
Григор Димитров стартира безпроблемно

Григор Димитров стартира безпроблемно участието си на турнира от сериите Мастърс в Париж, с победа 6-4, 6-4 над представителя на домакините Ришар Гаске.

Григор, който има негативен баланс от пет поражения и два успеха срещу този съперник, бе много солиден и не даде никакви шансове на опонента си. Хасковлията реализира единствената си възможност за пробив в първия сет, за да го вземе с 6-4, а във втората част редовно натискаше сервиса на Гаске, който успя да спаси шест точки за пробив, но в крайна сметка Димитров взе подаването на съперника си в 10-ия гейм, за да затвори мача след час и 22 минути игра. Григор бе почти безгрешен на собствен сервис, като изгуби едва 10 точки при своите подавания и не даде нито една възможност за пробив на опонента си.

На осминафиналите Димитров ще се изправи срещу американеца Джон Иснър, който се наложи над Диего Шварцман в три сета. Двамата са си разменили по една победа до този момент, като през август в Синсинати Гришо победи Иснър на полуфиналите по пътя си към титлата. Двубоят е насрочен за трети на Централния корт и ще започне след 15:00 часа българско време.