Григор Димитров стартира с победа на Ролан Гарос

0
Григор Димитров стартира с победа

Григор Димитров стартира с победа 6-2, 6-3, 6-4 над французина Стефан Робер участието си на турнира Ролан Гарос в Париж.

Това е първи успех на хасковлията на кортовете във френската столица от 2013 г.

Българинът нямаше сериозни проблеми срещу представителя на домакините и го победи за час и 50 минути пред пълните трибуни на корт „Филип Шатрие“.

Димитров започна уверено и бързо дръпна с 4-1, а след това постигна още един пробив, за да затвори първия сет с 6-2.

Във втората част сценарият се повтори и Гришо поведе с два пробива, но изненадващо се пропука, когато сервираше за сета при 5-1 и позволи на Робер да върне единия пробив. Димитров не допусна тази грешка два пъти и затвори сета с 6-3.

В третата част той бе пълен господар на корта и поведе с 4-0, но след това допусна спад в играта си и Робер взе три поредни гейма. Хасковлията не се разколеба и спечели следващите си две подавания, за да стигне до крайния успех.

По този начин Димитров стигна до втория кръг на надпреварата за първи път от 4 години насам, като сега му предстои мач срещу ветерана от Испания Томи Робредо или британеца Дан Еванс. При нов успех Гришо ще се изправи срещу 20-ия поставен Пабло Кареньо Буста или японеца Таро Даниел.. Срещата му от втория кръг на турнира ще се играе в сряда.