Григор Димитров започна 2017г. с убедителна победа

0
Григор Димитров излиза днес на „Пат Рафтър Арена“

Григор Димитров започна 2017г. с убедителна победа 6:2, 6:3 над Стив Джонсън от САЩ с 6:2, 6:3 в първия кръг на турнира в Бризбън, Австралия.

Българинът демонстрира отлична форма на старта на годината и доминираше в целия мач срещу американеца. Той спечели първия сет с 6:2, след като направи два пробива. Дори прекъсването на двубоя за 20-ина минути при 4:2 заради дъжда, който нахлуваше на талази през процепа между покрива над корта и трибуните, не спря българина.

Лошото начало на втория сет също не оказа влияние върху играта на българина. Той допусна пробив в първия гейм, но бързо обърна хода на сета и го спечели с 6:3, а с това и мача с 2:0.

Това е 4-ата победа на 25-годишния българин над Стив Джонсън. Успехът осигури на Григор 20 точки за световната ранглиста и 7470 долара от наградния фонд. Следващият му съперник е французинът Никола Маю, който отстрани сънародника си Стефан Робер след 4:6, 6:3, 6:4.