Григор Димитров започна 2018 година с победа

0
Григор Димитров започна

Григор Димитров започна с победа 2018 година. Световният №3 на сингъл стартира новия сезон с успех на двойки на турнира на твърда настилка в Бризбън (Авл). Българинът си партнира с Райън Харисън, като двамата надиграха местната легенда и бивш №1 в света Лейтън Хюит и Джордан Томпсън с 6:3, 1:6, 10:5 за малко повече от час на корта.

Мачът започна отлично за българо-американския дует. Димитров и Харисън стигнаха до ранен пробив още във втория гейм и успяха да задържат този аванс до самия му край. Това предопредели и успеха им с 6:3.

Но австралийският тандем не се отказа и демонстрира класа. Хюит и Томпсън стъпиха здраво на педала и дадоха само един гейм на противниците си, пробивайки ги на два пъти. Така всичко трябваше да се реши в шампионски тайбрек. Българо-американското дуо поведе с 4:1, а после и с 9:3, като се нуждаеше само от точка, за да спечели. Леко отпускане позволи на австралийците да намалят до 5:9, но след това последва безкомпромисна точка за крайното 10:5, което им осигури място на четвъртфиналите. Там Гришо и Томпсън ще се изправят срещу друга двойка от любимци на феновете в Бризбейн – домакинското дуо Ник Кириос и Мат Рийд, които победиха трудно с 4:6, 6:1, 10:7 поставените под номер 4 в схемата Маркъс Дениъл (Нова Зеландия) и Доминик Инглът (Великобритания).