Григор на полуфинал след нов трисетов трилър

0
след нов трисетов трилър.

Григор Димитров се класира на полуфинала на турнира в Бризбън след нов трисетов трилър.

В продължила близо 2,5 часа битка българинът се наложи с 2:1 (6-3, 6-7 (3-7), 6-4) сета над британеца Кайл Едмънд и продължава защитата на титлата си от миналата година.

В началния сет Григор бе сериозно затруднен в седмия гейм при резултат 3-3. Едмънд поведе с 40-15 на сервис на българина, но той успя да се измъкне от неприятната ситуация, спаси и двата брейкбола и подаването си, след което спечели още два поредни гейма и затвори сета в своя полза.

Вторият сет също бе равностоен и логично се стигна до тайбрек. В него 22-годишният Едмънд бе по-стабилен и спечели със 7:3 точки.

Решителният трети бе абсолютно равностоен. След 4:4 в деветия гейм Едмънд получи сериозна контузия в глезена. Стигна се до медицински таймаут, след който британецът все пак успя да продължи. Григор обаче успя без проблеми да затвори гейма, а в следващия реализира пробив, който му донесе победата с 2:1 сета.

На полуфинала в събота Димитров ще се изправи срещу представителя на домакините Ник Кирьос, който елиминира Матю Ебден също с 2:1 сета. Всички ранобудни почитатели на тениса ще могат да проследят двубоя с чаша кафе в ръка. Мачът се очаква да започне около 06:00 часа българско време.