Григор се бори мъжки, но отстъпи пред Надал

0
Григор Димитров се бори мъжки

Григор Димитров се бори мъжки, но отстъпи пред най-добрия тенисист в света в момента – Рафаел Надал на турнира в Пекин от сериите АТР  500. Миналата година хасковлията срази испанеца в два сета на 1/4-финалите и достигна до финала. Това е 60-а победа за носителя на 16 титли от „Големия шлем“ от началото на годината и 9-ата победа в играните досега 10 мача помежду им.

Испанецът реализира ранен пробив и поведе с 4:1. Димитров пропусна две възможности да върне брейка в седмия гейм и това се оказа решаващо за изхода на първия сет.

Надал отново взе ранно предимство във втората част и дръпна с 3:1, но хасковлията изравни за 3:3, а след това отново проби в десетия гейм, за да стигне до пълен обрат и до изравняване на резултата.

Ключови за изхода на мача се оказаха първите три гейма на третия сет, които продължиха 26 минути, а Надал успя да ги спечели с два пробива, като във втория гейм той самият отрази брейкбол за Димитров.

При 1:4 българинът дръпна с 40:0 при подаването на съперника, но пропусна шансовете си и това окончателно прекърши съпротивата му. Мачът продължи 2 часа и 16 минути.

С доброто си представяне в Пекин българският тенисист затвърди позициите си в надпреварата за Лондон и вече изглежда почти сигурен участник във Финалите на световния тур. От понеделник обаче той ще се смъкне до 9-ото място в световната ранглиста, тъй като преди година стигна до финала в китайската столица. Сега ще загуби и 120 точки от актива си.