Григор триумфира на Sofia Open, печели втора титла за сезона!

0
Григор Димитров триумфира на Sofia Open

Григор Димитров триумфира на Sofia Open. На финала българинът победи съд 7:5, 6:4 Давид Гофен и спечели втората си титла за сезона.

Димитров започна отлично мача и след 10 минути водеше с 3:0.
Хасковлията обаче имаше проблеми при второто си подаване и в петия гейм позволи на съперника да върне пробива след двойна грешка. Гофен изравни за 3:3 и мачът продължи равностойно и оспорвано. В 11-ия гейм белгиецът поведе с 30:0 при собствен сервис, но с четири поредни точки Димитров стигна до обрат и триумфира в първия сет след 54 минути игра.

Подемът в играта на българина продължи и той поведе с 5:0 във втората част, увеличавайки серията си на седем поредни гейма. Хасковлията сервираше за мача при 5:1 и дръпна с 40:0, но загуби следващите пет поредни разигравания и Гофен намали на 2:5. Това даде криле на белгиеца, който с агресивна игра върна и втория пробив и намали до 4:5. Гофен сервираше за изравняване на резултата, но Димитров отново поведе с 40:0 и този път при петата си възможност триумфира.

След последната точка той се разплака, падна на колене и целуна корта.
Българинът записа 14-ата си победа в 15 мача от началото на сезона, а с успеха днес Димитров заработи 85945 евро и 250 точки за световната ранглиста, в която утре той ще се изкачи с една позиция до 12-ата.
Гофен пък ще запази 11-ото си място в класацията на АТП.