Гришо измъчи Надал, но не успя да го победи

0
Тежък жребий за

Григор Димитров направи поредния си силен мач, но отстъпи с 1:2 сета пред Рафаел Надал в четвъртфиналния мач на турнира от сериите Мастърс.

Българинът бе равностоен на световния №1, но в шестия гейм на решителния трети сет допусна спад в играта си, направи две двойни и няколко непредизвикани грешки от форхенд, от който Надал не пропусна да се възползва, което му донесе и крайната победа в продължилия 2 часа и 33 минути мач.

Двамата показаха страхотна игра в първия сет, който бе изключително равностоен. Първи шанс да пробие имаше Григор, но Надал успя да удържи подаването си. Разковничето в сета дойде в деветия гейм, когато испанецът поведе с 0-40, получавайки три възможности за пробив. Въпреки че първата ни ракета успя да изравни до 40-40, в крайна сметка световният номер 1 проби решително за 5-4, а впоследствие затвори сета на свой сервис.

Вторият сет отново бе изключително равностоен, като и двамата тенисисти бяха много солидни в своите сервис геймове и закономерно пробиви липсваха. В тайбрека, въпреки че изоставаше с ранен минипробив, Григор успя да направи пълен обрат и след страхотна игра да спечели сета след 7-4 в своя полза.

В решителната трета част нивото на тениса, демонстриран от двамата, продължи да е много високо. В четвъртия гейм Димитров първи получи възможност да пробие, но Надал отрази брейкбола. За съжаление в ответния гейм първата ни ракета допусна спад в играта си и след няколко непредизвикани грешки позволи на Матадора да пробие. Надал затвърди преднината си на свой сервис и поведе с 5-2. Въпреки че не се предаде до последно, Гришо трябвапе да приеме загубата, която дойде след 6-3 в полза на неговия съперник.

Въпреки поражението, с достигането си до четвъртфиналите хасковлията записа най-доброто си представяне в Шанхай.