Гришо на 1/2-финал в Пекин след победа над Агут

0
Григор Димитров се класира за 1:2-финала

Григор Димитров се класира за полуфинала на турнира в Пекин след победа с 2:1 7:6 (5), 4:6, 6:2 над испанеца Роберто Баутиста Агут в мач, продължил 2 часа и 30 минути.

Още в първия гейм Григор стигна до точка за пробив, но с помощта на мрежатаБаутиста Агут я отрази, а след това успя да вземе подаването си. Двамата си размениха по един бърз гейм, а при 2:2 българинът стигна и до първия си пробив в мача. Агут обаче бързо върна пробива, след това двамата спечелиха сервис геймовете си и се стигна до тайбрек. В него Григор бе по-стабилен и спечели тайбрека на 5.

При 3:3 гейма във втория сет испанецът реализира пробив, който успя да затвърди и спечели частта с 6:4.

В решителната трета част, след труден първи гейм, при който Агут на два пъти стига до геймбол, Грищо показа завидна психическа устойчивост, взе гейма, веднага след което реализира пробив. Българинът продължи силната си игра, реализира втори пробив за крайното 6:2, с което се класира за полуфинала. Там негов съперник ще бъде победителят от мача между световния №1 Рафаел Надал и Джон Иснър, които играят в момента.