Гришо на победа от ТОП3 в света!

0
Григор Димитров ще бъде поставен под номер едно

Григор Димитров е само на победа от място в ТОП3 на световния тенис. Снощи българинът записа безапелационна победа над десетия в света Пабло Кареньо Буста с 6-1, 6-1 в последния двубой от груповия етап на заключителния турнир на АТР в Лондон. Най-добрият ни тенисист вече си бе осигурил първото място в група „Пийт Сампрас“ и участие на полуфинала, но игра пределно мотивиран и стигна бързо до успеха. Победата му е много важна с оглед на това, че завоюва нови 200 точки за ранглистата. При успех в мача срещу Джак Сок тази вечер българинът ще намери място в ТОП3 на световната ранглиста.

Двубоят започна със сервис гейм на нула за Григор, а за спечелването му бяха нужни само четири удара. Последва пробив на нула и така Гришо поведе с 2-0, без съперникът му да е взел нито една точка. Впечатляващият старт на българина продължи с нов убедително спечелен гейм, като този път загуби само една точка, а преднината му набъбна на 3-0 само след девет минути игра. Последва нов пробив за Димитров и затвърждаването му, а резултатът стана 5-0 за нашия тенисист. След това Кареньо Буста записа първи спечелен гейм в мача и прекъсна серията на българина, но той се оказа и последен в актива на испанеца и сетът завърши 6-1 за хасковлията след едва 22 минути от началото на мача, на който присъстваха 17 800 зрители. Доминацията на първата ни ракета продължи и във втория сет, в който поведе с пробив в стартовия гейм. Пабло Кареньо Буста падна лошо при едно от разиграванията и след края на гейма поиска медицинска помощ. Петминутното прекъсване не разконцентрира Григор и той затвърди пробива – 2-0, а после спечели още два поредни гейма – 4-0. След това испанецът спечели подаването си, но загуби следващите два гейма и мачът приключи в полза на Димитров след точно един час игра

Двубоят на Григор Димитров с Джак Сок е от 22,00 часа българско време. От 16,00 часа наше време е първият полуфинал в Лондон, в който шесткратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) ще се изправи срещу Давид Гофен.

При успех срещу американеца българинът ще изкачи измести от третото място в ранг-листата германеца Александър Зверев.

До този момент Сок и Димитров са играли четири пъти като американецът е спечелил последните три. Двамата се срещнаха през тази година на Мастърса в Индиън Уелс в началото на годината, където Григор пропусна мачболи, за да загуби с 6:3, 3:6, 6:7(7).

Той има поражение от този съперник и на канадския Мастърс, и Ролан Гарос през 2015. Добрата новина е, че единственият им мач на закрито, каквито са условията и в Лондон, е спечелен от българина  с 5:7, 6:4, 6:3 на четвъртфинал в Стокхолм през 2014.