Гришо надделя над Дел Потро, класира се за ¼-финал в Синсинати

0
Григор Димитров се класира за ½-финал в Синсинати

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Синсинати, след като победи аржентинеца Хуан Мартин дел Потро с 6-3, 7-5 в мач от 3-ия кръг на надпреварата.

До момента българинът беше загубил и 5-те мача срещу аржентинеца. Днес показа класа и характер в най-важните моменти, за да стигне до чист успех.

В първата част Гришо дръпна с ранен пробив, след като сравнително убедително взимаше своите подавания, като отрази единствената точка за пробив, която се откри пред Дел Потро.

Вторият сет започна огледално, като аржентинецът постигна пробив в началото и поведе с 3:0, но Димитров не се предаде и успя да върне пробив и да изравни за 4-4. При 4-5 хасковлията отрази три сетпойнта на собствен сервис, а в следващия гейм постигна нов пробив, като в този момент Дел Потро имаше и физически проблеми. В крайна сметка Димитров затвори мача с 6-3, 7-5 след час и 39 минути игра и се класира за ¼-финалите.

В следващия кръг българинът ще се изправи срещу победителя от двубоя между японеца Юичи Сугита и руснака Карен Хачанов.