Гришо отвя и Гаске, на 1/8-финал е!

0
от началото на 2017

Григор Димитров продължава убедително това си представяне на Откритото първенство на Австралия по тенис. В мач от третия кръг най-добрият български тенисист записа убедителна победа с 3:0 (6:3, 6:2, 6:4) над французина Ришар Гаске и се класира за 1/8-финалите на турнира.

Димитров показа изключително високо ниво на тенис, като тотално надигра своя съперник, срещу когото до момента бе записал 5 загуби в 6 мача до този момент. Гаске започна по-съсредоточено двубоя и постигна първия пробив, но българинът го върна веднага, след което отново взе подаването на съперника си и затвори сета с 6-3. Хасковлията продължи с доминацията си във втората част и направи два пробива, за да се доближи на сет от победата. В третата част Гришо отново дръпна рано с пробив, след което без проблеми взимаше подаванията си и в крайна сметка затвори мача след 2 часа и 2 минути игра.