Гришо се справи с Янович, осигури си място за „Мастърс“-а в Лондон

0
Григор Димитров се справи

Григор Димитров постигна чиста победа в два сета 7:5, 7:6(5) над 203-санатиметровия поляк Йежи Янович в мач от втория кръг на турнира в Стокхолм.

С успеха в продължилия час и 38 минути мач българинът на практика се класира за финалния „Мастърс“ в Лондон, за първи път в своята кариера.

Първият сет в мача между нашенеца и Янович бе решен в последния дванадесети гейм в който българинът проби при единствения си шанс за пробив в частта. При 6:5 и последен сервис-гейм на поляка за първи път Григор стигна до точка за пробив, и то просто пращайки дълбоки блок-ретури в половината му, при което Янович четири пъти прати кълбото в мрежата и предаде сета в последния момент.

Вторият сет мина без пробиви и се стигна до тайбрек в който българинът спечели. Минипробивът за Димитров дойде за 4:2, след като първо той направи отличен ретур, после контролираше разиграването със слайс и с два поредни форхенда разтегна максимално съперника си, който не успя в последния случай да върне топката. Със стабилна и много разумна игра Григор доведе нещата до 3 поредни мачбола. Янович успя да вземе двете си подавания и да доведе резултата до 5:6, Григор обаче също беше безпогрешен и още при първия си сервис стигна до крайната победа със 7:5.

В спор за място на 1/2-финалите, той ще срещне германеца с руски корени Миша Зверев. Двамата вече имат два мача помежду си, като и в двата случая хасковлията е излизал краен победител.