Хамилтън пръв в Остин, Розберг доближава титлата

0
пръв в Остин

Световният шампион Люис Хамилтън спечели Голямата награда на САЩ във формула едно.

Със своя „Мерцедес“ той измина 56-те обиколки па пистата в Остин за 1:38:12.618 часа със средна скорост 188,415 км/ч. Това бе 50-та победа в кариерата на британеца.

Неговият съотборник Нико Розберг обаче също може да бъде доволен от състезанието на пистата в Остин, Тексас, защото взе максималното, финиширайки втори и по този начин се доближи до крайния триумф, при оставащи 3 състезания до края.

Третото място на подиума допълни Даниел Рикардо, място в зоната на точките намериха още:

7. Ромен Грожан  – Хаас

Състезанието бе сред най-спокойните за Хамилтън, който запази първото място, от което стартира и през цялото време нямаше никакви проблеми със запазването му.

Розберг бе изпреварен от Рикардо на старта, но в последствие по-добрата стратегия на германеца му позволи отново да зае второто място, на което остана до финала.