„Интер“ аут от Европа след грандиозна издънка

0
„Интер“

Италианския „Интер“ изгуби всякакви шансове да продължи в елиминационната фаза на турнира Лига Европа след поредна издънка.

„Нерадзурите” изпуснаха два гола преднина и загубиха като гости с 2:3 от „Апоел“ (Беер Шева) в среща от петия кръг на груповата фаза на турнира. Италианците откриха резултата в 12-ата минута с гол на Мауро Икарди. В 25-ата минута „нерадзурите” увеличиха аванса си с красиво попадение на Марсело Брозович.

През второто полувреме обаче домакините обърнаха развоя на мача. В 58-ата минута Маранао намали пасива на „Апоел“, а в 70-ата Антони Нвакаеме от дузпа изравни за 2:2. Нарушение направи Самир Ханданович, който получи червен картон и така „Интер“ завърши мача с 10 души.

Срамът за „нерадзурите“ обаче не приключи до тук и в 93-ата минута домакините вкараха трети гол. Бен Сахар се разписа и донесе успеха за „Апоел“, който постигна една от най-паметните си победи в историята.

След този двубой „Интер“ заема последното четвърто място в група „К” с 3 точки. „Саутхемптън“ и „Апоел“ са с по 7 точки и в последния кръг ще играят помежду си, за да определят кой отбор ще продължи напред. Лидер с актив от 12 е „Спарта“ (Прага).